Matter Slalom skr. slidu ritenīšu apskats + bildes

Vecie,  standarta Rollerblade Twister 3 slidu ritenīši nokalpoja veselu gadu, bet beigu beigās tie jau bija drausmīgā stāvoklī.

Laiks iegādāties jaunus ritenīšus un mana izvēle ir:  Matter Slalom


Matter Slalom

Izvēle, uzstādīšana, dizains, izmēģinājuma brauciens

1. Izvēle

Izvēlējos tieši Matter Slalom ritenīšus, jo tie ir labākie ritenīši, kurus var nopirkt Latvijā. To var izdarīt skrituļslidošanas inventāra interneta veikalā www.taktika.lv
Ritenīšu cena ir 45Ls, komplektā ir 8 ritenīši. Matter Slalom ir domāti tieši Slalomam, bet nekas netraucē tos izmantot kā Freeskate vai vienkāršas pabraukāšanas ritenīšus. Vienīgais šķērslis varētu būt to cena, bet tam ir savs iemesls, kuru uzzināsiet lasot tālāk.

2. Uzstādīšana

Lai uzstādītu jaunos ritenīšus sākumā bija pilnīgi jānoņem visi vecie ritenīši un no tiem jādabūj ārā visus 16 gultņus. Tā kā gultņi netika tīrīti labu laiku, tie bija stipri aplipuši ar netīrumiem un ņemot tos ārā ritenīšu iekšas bija pilnas ar eļļu. Viss tika izjaukts, viegli notīrīts un bija laiks likt iekšā jaunos ritenīšus. Gultņu uzstādīšana noritēja viegli, tie nostājās konkrēti savā vietā. Slidas tika izsjauktas, nomazgātas priekš fotosessijas, gultņi pārlikti un visi 8 ritenīši uzstādīti. Tas aizņēma, apmēram, 1 stundu.

3. Dizains

Kad ritenīši tika salikti tur kur tiem jābūt, pavērās to īstais izskats kombinācijā ar Rollerblade Twister 3 skr. slidām. Spilgti zaļā, salātu + citronu krāsa, kopā ar melnu slidas zābaku un slieci, ar baltiem grafikas elementiem un sarkanu anti-shocker’i = pa skaisto. Tie tiešām ļoti labi iederas un tā domāju ne tikai es, bet arī cilvēki, kuri ir redzējuši tos.
Augstās cenas iemesls ir šo ritenīšu unikālā uzbūve. Ritenīšu kopējais gumijas daudzums ir daudz lielāks, nekā citiem ritenīšiem, un iekšējais plastmasa disks ir daudz mazāks, kas dod augstāku braukšanas komfortu.

4. Izmēģinājuma brauciens

Viss ir gatavs, slidas kājās un aiziet! Bija nedaudz jocīga sajūta, jo ar jaunajiem ritenīšiem nevarēja tik viegli pagriezt kā ar veciem, bet tam ir izskaidrojums – vecajiem ritenīšiem bija ”apaļās zemes” efekts, priekšējie un pakaļējie ritenīši nodiluši vairāk nekā vidējie, tā tam jābūt. Atradu garāku, labi asfaltētu taisni un devu vaļā pa maksimumu, lai iegūt kā var lielāku ātrumu. Johaidi, likās, ka ātrums ir 2x lielāks nekā ar vecajiem, tie nesas kā nelabie! Vēlāk izmērot ātrumu, slidojot ar paša spēkiem, pat pa sliktu asfaltu – 40km/h. Tas nozīmē, ka iespējami visi 45 – 50km/h, to vēl īstenošu. Jaunie ritenīši tika izmēģināti arī lielākā ātrumā – 62 km/h. Pat pa nevisai labu asfaltu, sajūta bija stabila.
Ritenīšu cietums ir vairāk nekā optimāls. Braucot tikai uz viena ritenīša (uz priekšējā vai aizmugurējā) nav nekādu problēmu ar materiāla mīkstumu vai cietumu. Kā arī lielākos ātrumos tie ripo bez problēmām. Asus pagriezienus griež kā sviestu, bez negaidītām sānslīdēm.

Kopumā: Esmu pilnīgi apmierināts ar jaunajiem Matter Slalom ritenīšiem!  Tas ir tieši tas ko es vēlējos!  Iesaku. 😉

Rolands Svētiņš

www.roboos.wordpress.com
www.skritulot.lv
www.taktika.lv

————————————

(klikšķināt uz bildi lai palielinātu)

Advertisements

4 Responses to Matter Slalom skr. slidu ritenīšu apskats + bildes

 1. jz saka:

  es ar saviem razors un 56mm undercoveriem aiz motorollera uz 65 braucu un sajūtas bija diezgan labas, takā domaaju ar tiem var pat vairaak 😉 man liekas puiku vienreiz ievilka uz kaut kaadiem 60 km/h uz kaut kaadu gapu ! takaa noteikti var aatraak ;)))) protams kraut taadaa atrumaa labaak nevaig

  • RolandsS saka:

   Hmm, ar agresīvajām slidām diezgan traki tādā ātrumā. 😀
   Diez kas nav…

   Ar šīm slidām tādā ātrumā nedaudz bija nestabilitāte, bet ja labi savilkt slidas, tad tās var diezgan droši kontrolēt. 🙂

 2. TenisD saka:

  Labs apraksts, bet aiz motorollera man bija tāds stāsts, ka vilkos pa lauku ceļu un asfalts sūdīgs, tāka kājas katra uz savu pusi, bet noturējos, līdz notika tā, ka asfalts beidzās, tad skrēju pa smiltīm kamēr kājas sapinās un nolikos 😀 haha

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: