Kas ir FREESKATE?

Sveicināti,
Es vēlētos jūs iepazīt ar šo jaunu skrituļslidošanas novirzienu – Freeskate. :)

Freeskate, zināms arī kā ”FSK”, ”Roller Freeskate”, ”Roller Freeride”, vai Urban.Freeskate, zināms arī kā ”FSK”, ”Roller Freeskate”, ”Roller Freeride”, vai ”Urban roller”.

Ko nozīmē vārds ”Freeskate”?:
Freeskate ir Roller/ Inline skrituļslidošanas veids, kas nāk no Francijas galvaspilsētas Parīzes. Šis aktīvās skrituļslidošanas veids norisinās pilsētās, vietās, kur ir kādi šķēršļi: soli, trepes, paaugstinājumi, slīpumi, iedobumi utt.
Šī skrituļslidošanas kategorija ir kaut kur starp agresīvo un izklaidējošo skrituļslidošano, brīva slidošana. Galvenā doma ir nokļūšana no punkta A uz punktu B ar ātrāko veidu, lidojot cauri pilsētas ielām un pārvarot dažādus šķēršļus.
Galvenokārt visas darbības notiek lielā ātrumā. Šis skrituļslidošanas sporta veids paliek populārāks. Tieši es vēlos popularizēt, ieinteresēt cilvēkus nodarboties ar šo ekstrēmās skrituļslidošanas veidu – Freeskate. Freeskate, zināms arī kā ”FSK”, ”Roller Freeskate”, ”Roller Freeride”, vai Urban.

Triki:
Galvenie triki ir grādu griežšana (180°, 360°, 720°), lecieni, grebi (grabs: safety grab utt.), slaidi (ne pa trubām, bet pa zemi) un visādu barjeru un šķēršļu pārvarēšana.

Freeskate skrituļslidas:
Freeskate slidošanai ir domātas speciālas skrituļslidas, populārākie modeļi: SEBA FR1, SEBA FR2, Salomon FSK,  PowerSlide Cell 09, PowerSlide CELL II FSK, Powerslide FSK Cell II (2008), Rollerblade Twister 3. Šīm slidām ir ļoti īsa sliece un mazas atstarpes starp ritentiņiem, kas dod ļoti augstu manevrētspēju, tā kā ”Inline Hockey – Ielas Hokejs” slidām.

Freeskate bildes:

Bildes ņemtas no Francijas Freeskate/ Freeride komandas ”RollerFR” mājaslapas – www.rollerfr.net

Advertisements

2 Responses to Kas ir FREESKATE?

  1. Andris saka:

    Oho! Nezināju par tādu stilu, izklausās patiešām interesanti, vēlētos pamēģināt un iemācīties arī! Liels paldies par doto informāciju, autoram respekts! 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: